При покупке межкомнатных дверей люди зачастую вспоминают о необходимости приобрести к ним ручки в самый последний момент. Разумеется, в спешке они делают неправильный выбор, ведь универсальных ручек не существует. Плохо подобранная фурнитура вполне м...
Ручки для міжкімнатних дверей обирають з огляду на їхню якість, міцність та стійкість фарби. Окрім того, мають значення естетичні та тактильні аспекти. Підбирайте ручки, керуючись загальною стилістикою інтер'єру та матеріалом оздоблення. Якщо двері виконано в стилі модерн, вам необхідна ручка на квадратній основі з більш вираженим дизайном. Для класичних міжкімнатних дверей використовують ручки класичного дизайну на круглій основі. Для кабінетів і спалень найчастіше обирають ручки "під старовину".
Колір ручок може бути різноманітним, однак є певні загальноприйняті правила. Скажімо, якщо двері білого кольору, ручка теж буде світлою. Хоча не виключається мінімалістичний варіант "чорно-білого". Можна встановити однакові за стилем ручки в суміжних кімнатах, але різні відносно дальніх. Однак не варто перевантажувати інтер'єр оригінальністю екземплярів, особливо якщо квартира малогабаритна.
Різновиди ручок
Існує три основні типи ручок для дверей: поворотні (ноби), стаціонарні та нажимні. Окрім того, є варіанти спеціально для розсувних дверей. Підібрати таку ручку можна тут: https://svitzamkiv.ua/catalog/ruchki-dlya-dverey-ta-vikon/ruchki-rozsuvni/. 2a01:4f8:150:41c2::2
- Ноби - акуратні шайбоподібні ручки з поворотним механізмом і вбудованим замком. Хоча компактність далеко не завжди гарантує ергономічність. До прикладу, коли відсутня можливість повернути ручку руками, шайба не допоможе відкрити двері. У той час як у випадку з нажимною ручкою це можна зробити ліктем. Але дизайн і рівень безпеки у нобів на найвищому рівні. Особливо це актуально, коли в будинку є дітвора.
- Нажимні ручки поділяються на два різновиди: на планці та з засувкою. Ручки з засувкою кріпляться на двері з круглою та квадратною опорою. Принцип влаштування доволі простий - коли людина натискає на ручку, замок ховається та двері відчиняються. Нажимні ручки універсальні, оскільки їх можна поєднувати з замками будь-яких конструкцій. Нажимні ручки на планці останнім часом використовуються все рідше та здають позиції, коли мова йде про функціонал.
- Стаціонарні ручки є нерухомими, тому що не сполучаються з системою замка. Зазвичай вони виконуються у вигляді скоби та кулі. Такі вироби оснащені роликовою конструкцією замка, що дозволяє відкрити двері, просто потягнувши ручку.
Дуже часто, економлячи на ручках для дверей, люди зустрічаються з проблемою в експлуатації. Найбільш міцним і практичним матеріалом вважається латунь. Але в цього матеріалу є й мінуси, насамперед, ціна. Не найдорожча латунна ручка коштує близько 1500 грн. Середній ціновий сегмент належить ручкам із цинку, алюмінію, міді, сталі та пластику.