Чи завдавались ви питанням оптимального спорудження власного житла? Сучасні технології будівельних матеріалів пропонують неймовірне різноманіття вибору, загубитися в котрому не складно навіть досвідченому будівельнику. Що обрати - цеглу, камінь, ч...
У малоповерховому будівництві все більшої популярності набувають піноблоки і газоблоки, різниця між якими здається незначною. Однак, незважаючи на схожість (відносно малу вагу, швидкість монтажу), відмінностей між ніздрюватими цеглинами значно більше. Знаючи характеристики кожного матеріалу, легше зробити вибір між ними і створити відповідну систему тепло- і гідроізоляції будівлі.
Спосіб виробництва, структура
Сировиною для пінобетону є розчин цементу, піску і води. За рахунок введення піноутворювача і перемішування бетону виникають повітряні бульбашки, осередки при цьому виходять закритими. Після заливки у форми пінобетон застигає природним шляхом. Первинне схоплювання триває 4:00, потім блоки вантажать на піддони і сушать 2 - 3 тижні. gp3После цього з них можна класти стіни, але повну міцність вони набирають протягом 6 місяців. Готові блоки виходять легкими, вони не вбирають воду, мають низьку теплопровідність і є хорошим звукоизолятором.
Газобетон виробляють шляхом введення алюмінієвої пудри в суміш вапна, кварцового піску, цементу і води - при цьому проходить вспенивание розчину з утворенням водню. Після перемішування і певної витримки масив ріжуть на блоки, з яких автоклавним методом (під тиском 13 атмосфер) випарюють залишки води. Після цього готовність матеріалу до монтажу становить 100%. Газоблоки нагадують губку - пори в них відкриті для проникнення води і повітря.
Газоблоки і піноблоки, різниця технічних характеристик
Вибираючи матеріал для стін, в першу чергу приділяють увагу його теплотехнічних і міцності властивостями, стійкості до атмосферних явищ, екологічності.
Щільність та міцність. Для приватного будівництва використовують газобетонні блоки з щільністю 400 - 600 кг / м3 (для зовнішніх стін) і 200 - 500 кг / м3 (для перегородок). Міцність матеріалу дозволяє застосовувати його навіть для зведення несучих стін в будівлях не вище 3 поверхів: наприклад, газобетон D500 витримує навантаження 34 кг / см2.
Піноблоки мають параметри щільності від 400 до 800 кг / м3, але вона нестабільна, що обумовлено нерівномірним розподілом осередків. Наприклад, щільність марки D500 коливається від 450 до 550 кг / м3, а максимальна допустима навантаження - 9кг / см2.
Теплоізоляційні властивості. Чим вище щільність газобетону, тим більше він пропускає тепла: у марки D400 теплопровідність 0,095 Вт / м оС, а у D800 - майже в 2 рази більше.
Конструкційно-теплоізоляційні піноблоки мають більш високі показники: 0,15 - 0,29 Вт / м оС. Розрахунки показують, що для однакового енергозбереження стіни з газобетону і пінобетону D500должни мати товщину 36 і 65 см відповідно.
Гігроскопічність. За цим показником різниця між піноблоків і газоблоків проявляється найбільше. Зовнішню обробку газобетонних стін проводять тільки після закінчення мокрих процесів в будинку, щоб блоки висохли від просякнула їх вологи - інакше на штукатурці можуть виникнути тріщини.
Піноблоки успішно використовують для будівництва у вологому кліматі, вони можуть простояти без зовнішньої обробки 2 - 3 роки.
Екологічна безпека. У газобетон входять лише природні компоненти. На відміну від нього, пінобетонна суміш може включати синтетичний пенобразователь - тоді готові вироби мають 4 клас небезпеки. Якщо замість цього застосований кістковий клей або соснова каніфоль, блоки є абсолютно безпечними.
Ціна. За рахунок простоти технології вартість піноблоків невисока - до 2500 руб. / М3, газоблоки набагато дорожче - до 4000 руб. / М3.
Практичне застосування газоблоків і піноблоків
Менш міцний піноблок небажано використовувати для будівництва несучих стін. Хоча автоклавні види пінобетону витримують навантаження в 3 рази більшу, ніж неавтоклавні і порівнянні за міцності з газобетоном.
Піноблоки містять більше цементу і сильніше схильні до усадки.
На газоблоки легше кладеться штукатурка: вони мають більш гладку поверхню.
Піноблоки кладуть на цементно-пісочний розчин, щоб заповнити нерівності - тому, щоб уникнути містків холоду, краще робити дворядну кладку. Газоблоки монтують на спеціальний клей з високими теплоізоляційними властивостями і мінімальною витратою (товщина шва - до 5 мм)
Порівнявши піноблоки і газоблоки (різниця між якими досить велика), слід вивчити особливості клімату та проекту будинку, оцінити свої фінансові можливості - і після цього зробити остаточний вибір матеріалу.